Fotoğrafım
"We don’t pray for love, we just pray for cars..."

13 Ocak 2016

sigaran sönmüş


"Marla'nın hayat felsefesi, bana söylediğine göre, ölmeye her an hazır oluşu. Marla'nın hayatındaki trajedi ise ölmüyor oluşu."

Söyleyeceğim bir kaç şey tamamen filmlerle alakalı değil filmdeki o karakterlerde kendinizi bulup rahatlıyorsunuz ya hani..

Soonra "normal" diye adlandırdığınız hayatınıza geri döndüğünüzde, yüzde yüz eminim ki asla marla gibi bir kadını hayatınıza sokmak istemeyeceğiniz gerçeği,
o kadar sigara ve kahveden leşingo olursun bi kere, ve hayatındaki insan da içinden asla "sigara içişi bile ateşli, asi" demez zaten sana. 
Neyse filme bu bakış açısıyla hiç bakmadım. 
Marla hayranı 16 yaşındaki ergenler için yakarışlarım.. 

Onlar eminim sigarayı emerek içme psikolojisini hiçbir zaman bilemeyecekler benim ise korkunç iyi aktarmış olduklarını düşündüğüm 2.tarafı buydu hep ama hep.
Ama seksi sigara içmeye çalışmalıyım olayı farklı o ergenimsi regl acısından başka bir bok bilmeyen insanlarmız için geçerli.
-Sigara mı o? (yok dildo, ağzını aç, ısır naneli oluyor) Ay yok ben slim den başka içemiyorum.

Elinde sigarayla hele ki uzun saçlı bi sevgiline hüzünle, dalgınlıkla beynin marsta bedenin kim bilir nerde ruh haliyle sarılmaya çalış bakalım, "saçımı yaktın yine" diye trip atmayıp, atarlanmayan gelsin beni bulsun bi kahve ısmarlarım yani sonra siktirsin gitsin tabi yoluna da..
demez zaten.
ki olay sigaradan ibaret değil. Sigaralar yaktım ve atarlandım burada..
Konu, bu hayatınızın filmi diye gördüğünüz, sevdiğiniz, gerçek yaşamlarla normal hayatınızdaki "gerçek sizle" asla ortak bir şeyinizin olmayışının tuhaflığı,
bence bu acı, çünkü sevdiğim dediğin şeyde az da olsa kendini görmelisin "gerçek hayatta"
marla gibi kadın bulduğunda ondan kaçmayıp, gerçekten tümör benzetmesi yapacak biri olmaktan geçiyor galiba.

Sadece "sen hayatımda başıma gelen en kötü şeysin" benzetmelerini, repliklerini hayatına yakın bulmaktan öteye geçmez. 
Bunun dışında normalde bu gerçek cümleyi söylediğinde veya fark ettiğinde. Seni insanlar laflarıyla s*ker yediremez. Gerçeği değiştirir mi? Hayır.

Sabahın köründe huzursuz, iğrenç, aynı zamanda özlem dolu hissedersin mesela uyuyamamışsındır ararsın birini.
 kendini hangi kelimeyle ifade ediyorsan işte anlatırsın "çünkü uyku problemin var sabah konuşalım" diyip kapatır yani.
Beni arasalar bu şekilde, yatağımdan kalkar, sigara yakar karşımdakine tüm sevgimle ben de içimi dökerdim. Sevmediğim biri beni o saatte arayamaz zaten, onlara çoktan "seni istemiyorum" adlı imdb nin ilk 5ine girecek davranışımı göstermişimdir..

Bu yüzden kendiniz gibi birilerini bulun.

Onlar için yine bir şeyler yapın, karşılıksız.
Sevgi doluysan hala karşılıksız bir şeyler yapasın gelir durduramazsın kendini. Karşındaki bunu çözemez belki, çözemezse de yüzde yüz morondur bilmiyorum. Ya da geçmiştedir hala..
Hayat bu. Kimsenin benim yerimde olmak istemeyeceğini biliyorum, bu yüzden bu konuda dertleşmeyi bıraktım.

Duyguların insanı bile değilsiniz squat popolu pornoları seyredip anca rahat uyuyabilen insanlarsınız, kıvranma hissiniz yok, sarılma kavramı, soğuk yatağı beraber ısıtma zevkinden yoksun, tamamen kendi içinize dönme merakı, para hırsı, 10 yıla geberip gidin lütfen..
Bu yazımdan sonra taşlanıp kafamda sigara söndürecek beyleri sabırsızlıkla bekliyorum..


"Marla yeryüzünde kaldı oradan bana mektuplar yazıyor bir gün beni geri götürecekmiş öyle diyor eğer cennette telefon olsaydı, cennetten telefon eder ve "alo" dediği anda telefonu kapamazdım "merhaba" derdim, "ne var ne yok, herşeyi anlat bana."

Hiç yorum yok: