Fotoğrafım
"We don’t pray for love, we just pray for cars..."

25 Haziran 2012

Dışınızdakilerden sırdaş edinmeyin. Sizi şaşırtmakta kusur etmezler, sıkıntıya düşmenizi arzu ederler. Görmüyor musunuz kin ağızlarından taşmakta? Kalplerinin sakladığı ise daha büyüktür. İşte size ayetleri açıkça bildirdik. Belki akıl edersiniz. İşte sizler öyle kimselersiniz ki onları seversiniz. Onlar ise kitabın tamamına iman ettiğiniz halde sizi sevmezler. Hem sizinle karşılaştıklarında "Biz iman ettik" derler. Ve başbaşa kaldıklarında size karşı kinlerinden parmaklarını ısırırlar. De ki: "Kininizden ölün" şüphesiz Allah kalplerin özünde saklı duranı bilir. Size bir iyilik dokunursa bu onları rahatsız eder. Başınıza bir kötülük gelse onunla rahatlık duyarlar. Eğer siz sabırlı olur ve iyi korunursanız onların hileleri hiçbir zarar vermez. Çünkü allah onları kendi amelleriyle kuşatmıştır.

Ve Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin. Hayır. Onlar diridirler. Fakat siz anlayamazsınız elbette sizleri biraz korku, biraz açlık, biraz maldan ve candan ve ürünlerin eksilmesiyle imtihan edeceğiz. O sabredenleri müjdeler.

İçlerinden kimi de var ki seni Kur'an okurken dinler. Fakat biz onların kalplerine onu zevkle anlamaya engel olan kabuklar geçirmişizdir. Kulaklarında da bir ağırlık vardır. Apaçık mucizeyi görseler de iman etmezler. Hatta sana geldiklerinde seninle çekişmeye kalkışarak der ki o hak tanımaz kafirler: "Bu eskilerin uydurma masallarından başka bir şey değildir."

1 yorum:

Oktay dedi ki...

çok güzel paylaşım olmuş.
tbr.